KLASSIKALINE MASSAAŽITERAAPIA

klassikaline massaaž
Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Massaaži peamine eesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust, eemaldada organismist mürkaineid, kiirendada ainevahetust, aktiveerida lümfiringet, taastada energiat ning lõdvestada valulikke ja pinges lihaseid. Massaaž mõjub lõõgastavalt vaimsete ja füüsiliste ülepingete korral ning sel on organismile nii otsene kui ka reflektoorne mõju nahas leiduvate närviretseptorite kaudu, mis on tihedalt seotud kesknärvisüsteemiga. Massaaži võib vastavalt soovile ja vajadusele teha nii kogu kehale kui ka üksikutele kehaosadele.
segmendimassaaž
Intensiivne, kuivalt tehtav ravimassaaž kindlatele selja- ja kaelapiirkondadele, et leevendada valu ja parandada siseelundite tööd. Pärast seanssi võib massaaži toime pikendamiseks kasutada ravigeele ja -salve. Sobib radikuliidi alaägedas faasis, närvipitsumisest tingitud käte või jalgade valulikkuse ja vereringehäirete korral ning neile, kes põevad sageli kopsuhaigusi.
laavakivimassaaž
Laavakivimassaaž on väga populaarne Hiina massaaž, mida tehakse kuumade kivide ja erinevate õlisegudega. Peamiselt kasutatakse roosiõli. Kuumad laavakivid kiirgavad soojust ja positiivset energiat, mis kaotab lihaspinged, reguleerib seede- ja hormonaalsüsteemi ning ainevahetust. Kivimassaaž aitab alandada stressi ning unetust ja lihase- ja liigesevalu. Vastunäidustused on:
* rasedus
* palavik
* pahaloomulised kasvajad
* kõrge vererõhk
* nakkushaigused
* põletikulised haigused
* lahtised haavad
* väga pinges olek
* veenilaiendid ja -põletikud
* rasked südame-, neeru- ja kopsuhaigused
spordimassaaž
Süsteemse treeningu osa, mida tehakse sportlase füüsilise täiustamise eesmärgil. Massaaž on efektiivne nii võistlusteks ettevalmistumisel kui ka väsimusega võitlemiseks. Spordimassaaž kujutab endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlase ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse.
Peale massaaži tunned end rahulikult, naha toonus ja elastsus paranevad, päeva jooksul kogunenud väsimus ja stress kaovad.
korduma kippuvad küsimused
Massaažis tuleks käia juba profilaktika mõttes. Tihti tekkivad probleemid lihastes ja liigestes seoses tööspetsiifikaga, vähese liikumisega jne. Sageli ei pöörata sellele tähelepanu. Siis kui probleemiga massööri poole pöördutakse, on ka ravi pikem.
Massaažis võiks käia korra kuus, suurema füüsilise koormuse juures ka tihemini. Samuti võiks võtta massaažikuure, et lahendada pikema-ajalisi füüsilisi probleeme. Siiski tuleks lähtuda oma tööspetsiifikast ja personaalsest vajadusest.
Pärast massaaž võib olla uimasust, väsimustunnet ja loidumust mis peaks poole tunni jooksul mööduma. Sellepärast peab ettevaatlik olema autoroolis ja töökohal, et ei juhtuks õnnetust.
Sportlastele tuleks massaaži teha pärast treeningut, kui lihased on puhkerežiimile läinud. Spordimassaažon ka pisut tugevam kui tavaline klasiikaline massaaž.
Peamine erinevus on see, et laavakivimassaažis tehakse enamus tööd soojade laavakividega ja õliga. Massaaž kestab keskmiselt 1,5h Klassikalist massaaži on võimalik segmentidena võtta, masseerida just neid piirkondi kus probleem.
Küsimuste korral võtke julgesti ühendust, leiame parima lahenduse! e-mail: info@ravilaser.ee