Suitsetamisest vabaks!

Maailma terviseorganisatsioon (WHO) andmetel põhjustab tubaka tarbimine vähemalt 25 haiguse teket. Tubaka tarvitamist peetakse maailmas suurimaks surmade põhjustajaks. 

Tubakast loobumine aitab ennetada 40% haigustest! 

Suitsetamise tervist kahjustav ja mitmete tõsiste haiguste riski suurendav mõju on laialdaselt teada, kuid tihtipeale ei teadvusta kord suitsetama hakanu seda endale. Suitsetamisest tekib kergesti füüsiline (sõltuvus nikotiinist) ja vaimne (sõltuvus tegevusest, rituaalist) sõltuvus.

Laserteraapia on tänapäeval üks efektiivsemaid meetodeid aitamaks inimesi, kes soovivad suitsetamisest loobuda.  Madala sagedusega laserkiirtega mõjutatakse sarnaselt nõelravile akupunktuuripunkte inimese kõrval, kuid ei tungita füüsiliselt kehasse nagu nõelravi puhul. Akupunktuuripunktide stimuleerimine mõjutab autonoomset närvisüsteemi ja aitab leevendada suitsetamise mahajätmisel tekkivaid vaevusi. Laserteraapia aitab vähendada või kõrvaldada enamus suitsetamisest loobumisel tekkivatest kõrvalmõjudest nagu näiteks kuiv suu ja kurk, halb maitse suus, köha, röga, pitsitus rinnus, südame pekslemine, lihaste pinged, peavalud, kuumahood, närvilisus, agressiivsus, keskendumisraskused, tugev soov uuesti suitsetada, kõrvetised, kaalutõus, iiveldus, kõhukinnisus ja –lahtisus, väsimus, unetus jm. Suitsetamisest loobumine laserteraapia abil on lihtne, tervislik ja ohutu- ei kasutata ravimeid ega nikotiini asendusravi.
Erinevad uuringud näitavad, et laserteraapia edukuse protsent selles valdkonnas on 80-90%.
Nn. tubakasõltuvus koosneb kahest osast: nikotiinisõltuvusest ja suitsetamisharjumusest, mis on tihtipeale isegi tugevam kui nikotiinisõltuvus. Seega tuleks arvestada, et lisaks laserteraapiale tuleb tegeleda ka süstemaatilise ja teadliku elustiili ja käitumise muutmisega ning suitsetamisest loobumiseks vaimselt valmis olla.

Laserteraapia aitas suitsetamisest vabaneda ka Sven Arusool. Vaata täpsemalt siit: http://www.naistemaailm.ee/tervis/tervis/22A1/

“Ringvaate” saates viidi samuti läbi edukas eksperiment suitsetamisest loobumiseks:

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=106436  (Eksperimendist alates saate algusest 25:51.)

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=106489   (Eksperimendi tulemustest alates saate algusest 42:00 minutist.)

Alusta juba täna!

Millised terviseriskid võivad Sind ohustada. 

  • VÄLIMUS- kiire naha vananemine, akne, kollased hambad

  • PSÜÜHIKA- närvilisus, peavalu, mälu- ja keskendumisprobleemid

  • HINGAMISTEED- kopsuvähk, bronhiit

  • SUGUORGANID- vähene libiido, loote arenguhäired, viljatus, impotentsus

  • VERERINGE- vererõhu probleemid, insuldi-infarkti oht, kiire pulss, vererõhk

  • Suu-, igemepõletikud, suuõõnevähk, hambakatt

Loobu suitsetamisest juba täna ja sa hoiad kokku raha, mida võid näiteks oma puhkuse korraldamiseks kasutada. Pakk suitsu päevas ca 4€, kuus 120€, aastas 1460€